Biogrįžtamasis ryšys

Biologinis grįžtamasis ryšys

Biologinis grįžtamasis ryšys (angl. biofeedback) – tai neuromokslo pagrįstas terapijos ar treniravimosi būdas, kuriame mokomasi pagerinti savo fizinę ir psichinę būseną, naudojantis savo kūno signalais.

Biologinio grįžtamojo ryšio technologija registruoja fiziologinius kūno signalus, tokius kaip širdies susitraukimų dažnis ar galvaninė odos reakcija į aplinkos dirgiklius. Informacija apie kūno pokyčius esamu laiku yra tiksliai ir vaizdžiai matoma monitoriaus ekrane, vaizdinė medžiaga patraukli ir šiuolaikiška. Matant šią informaciją, mokomasi neįtempti nereikalingų raumenų, reguliuoti kvėpavimą, atsipalaiduoti, praktikuojama dėmesingo įsisąmoninimo praktika, vizualizacijos. Stebint kūno pokyčius yra skatinama kreipti dėmesį į jutimus, susijusius su vienu ar kitu kūno pokyčius keičiančiu metodu.

Praktikuojant šį metodą didėja sąmoningos psichikos kontrolės įgūdžiai. Su laiku tai padeda pasiekti norimą būseną, remiantis tik jutimais, be technologijų pagalbos. Užsiėmimai, taikant biologinio grįžtamojo ryšio metodą, lavina gebėjimą atpažinti psichofiziologinę būseną bei ją reguliuoti.

Taikomos edukacijos mokiniams, mokytojams, mokinių tėvams: ,,Stresas kitaip”; ,,Mes panašūs, bet skirtingi”; ,,Pagauk debesį savo jėga”.