NAUJIENOS

PROJEKTAS - PREVENCINIO MODELIO ALGORITMAS

KAS, KODĖL IR KAM?

Antrus metus iš eilės įgyvendinamas projektas „Mokinių socialinių emocinių kompetencijų ugdymas“. Jo tikslas – Kauno miesto bendrojo ugdymo įstaigų 7 – 8 kl. mokinių bendruomenėse taikyti neformaliųjų paslaugų paketą, siekiant pagerinti vaiko gerovės klimatą, tai procesas ir įrankiu rinkinys, padedantis nuosekliai kurti naujas, iniciatyvias paslaugas, inicijuoti pokyčius ar spręsti problemas mokyklose.
Ką tai reiškia ir kaip tai vyksta?

Klasėse atliekamas mikroklimato tyrimas, išsiaiškinamos silpnosios pusės: gal klasėje yra aukštas patyčių lygis arba trūksta bendradarbiavimo įgūdžių, galbūt didžioji klasės dalis turi aukštai išreikštus nerimo rodiklius ar kt. Pagal gautus atsakymus, išanalizavus duomenis, kiekvienai klasei sudaromas dvylikos edukacijų ciklas, vadovaujantis septyniomis prevencinėmis programomis. Ir tuomet prasideda antras ir labai svarbus darbų etapas!
Suderinus užsiėmimų laiką, mokiniai atsivežami į Algio Žikevičiaus saugaus vaiko mokyklą, važiuojama pas juos. Projekto metu mokiniai mokosi, kaip tikslingai ieškoti informacijos, ją įvertinti ir kaip įgytas žinias taikyti įvairiuose kontekstuose; bendradarbiauti, keistis informacija, valdyti žodinius ir nežodinius informacijos perteikimo, gavimo ir supratimo budus. Gilindami pažinimo kompetenciją, įgyja savo jausmų identifikavimo įgūdžių, sužino, ką reikia daryti, norint susikaupti, atsipalaiduoti, suvaldyti emocijas, spręsti problemas, sumažinti širdies plakimo ritmą ar keisti kitas fiziologines organizmo reakcijas. Projekto metu akcentuojamas sąmoningas, atsakingas bendravimas ir bendradarbiavimas mokomasi konstruktyviai spręsti problemas bei formuoti naujus elgesio modelius. Paskelbus karantiną, užsiėmimai integruojami ir pritaikomi nuotoliniam darbui. Po užsiėmimų ciklo taikoma pakartotinė anketinė apklausa, kurios metu nustatomi mokinių mikroklimato, nerimo ir bendravimo įgūdžių pokyčiai, siekiant įvertinti taikytų prevencinių paslaugų efektyvumą. 2019 metų duomenimis – pilotiniame projekto vykdyme dalyvavusių klasių mikroklimato rodikliai ženkliai pagerėjo. Tai patvirtina klasių auklėtojai, mokytojai ir patys mokiniai. Dėkojame už gerus atsiliepimus!Projektą vykdo Algio Žikevičiaus saugaus vaiko mokyklos psichologai ir metodininkai.
Projekto vykdymo laikas 2020 m. rugsėjo mėn. 10 d. – gruodžio mėn. 10 d.
Projekte dalyvauja: Kauno Jono ir Petro Vileišių mokykla, Simono Daukanto progimnazija ir Juozo Grušo meno gimnazija.

  • kic1

Блог http://webekm.com/ и още нещо.

Full premium theme for CMS

Bookmaker bet365 The best odds.

Lankomumas

Šiandien261
Vakar481
Šią savaitę2595
Šį mėnesį11336
Viso246933

2021 vasario 27, Šeštadienis 17:29