NAUJIENOS

Apie stresą paprastai

Stresas yra organizmo reakcija į nepalankius išorės dirgiklius, pasireiškiantis visiems, įskaitant vaikus. Augdamas vaikas išmoksta į nepalankias situacijas reaguoti atitinkamu elgesiu.  Ne visos reakcijos yra padedančios ir socialiai priimtinos. Kartais tokios reakcijos išlieka kaip susiformavę ir socialiai nepriimtini automatinio atsako į nepalankius aplinkos dirgiklius elgesio modeliai. Yra įvairių technikų, galinčių padėti vaikams sąmoningai kontroliuoti stresą, kurių reikia mokytis. Neretai atsparumas stresui mažėja ne dėl besikartojančių, nepalankių gyvenimo situacijų,  o dėl to, kad žmonės nežino, ką reikėtų daryti.
Mūsų mokykloje inovatyviais mokymo būdais mokiniai supažindinami su streso sąvoka ir sąmoningos psichikos kontrolės būdais. Taikomos edukacijos mokiniams, mokytojams, mokinių tėvams: „Stresas kitaip“; „Mes panašūs, bet skirtingi“; „Pagauk debesį savo jėga“.
Reikalinga išankstinė registracija.
Apie pie stresą ir kaip padėti vaikui pasakoja mokyklos psichologė Agnė Benikė LRT Plius laidoje „Tėčio reikalai“

PROJEKTAS - PREVENCINIO MODELIO ALGORITMAS

KAS, KODĖL IR KAM?

Antrus metus iš eilės įgyvendinamas projektas „Mokinių socialinių emocinių kompetencijų ugdymas“. Jo tikslas – Kauno miesto bendrojo ugdymo įstaigų 7 – 8 kl. mokinių bendruomenėse taikyti neformaliųjų paslaugų paketą, siekiant pagerinti vaiko gerovės klimatą, tai procesas ir įrankiu rinkinys, padedantis nuosekliai kurti naujas, iniciatyvias paslaugas, inicijuoti pokyčius ar spręsti problemas mokyklose.
Ką tai reiškia ir kaip tai vyksta?

2020 m. spalio 26 – lapkričio 8 d.  ugdymo procesas vyks nuotoliniu būdu.
Būkime saugūs ir sveiki!

Tūkstančiai vaikų Kaune išbandė unikalias pamokas: žinios ir įgūdžiai pravers visam gyvenimui

Ištisus metus sporto ir sveikos gyvensenos pagrindus vaikams ugdęs projektas „Aktyvus Kaunas“ pasiekė finišą. Daugiau kaip 4 tūkst. auklėtinių – nuo darželinukų iki abiturientų – išbandė jėgas žaismingoje ir azartiškoje renginių bei įvairių veiklų programoje. Finaliniu jos akordu tapo kulminacinė šventė „Sportietis“, praėjusią savaitę sukvietusi per keturis šimtus mokinių iš skirtingų Kauno miesto ugdymo įstaigų.

• Kauno istorijos pusl
  • bANDYMAI IR EKSPERIMENTAI
  • saugaus eismo edukacijos3
  • svaruolio atmintine

Spalio 18 d. minima Europos Sąjungos kovos su prekyba žmonėmis diena.

Tema yra sudėtinga, nelengva apie ją kalbėti, bet būtina ir toliau informuoti ir priminti visuomenei ypač jauniems žmonėms, kad šis reiškinys yra, ir turime neprarasti budrumo. Be to, kiekvienas atvejis sukelia ypač skaudžias pasekmes artimiesiems, šeimai ir visuomenei.  Jeigu žiniasklaida informuoja, kad dingęs ir ieškomas žmogus, ši žinia paliečia kiekvieną iš mūsų asmeniškai ir skausmingai: atsiranda nerimas, nesaugumo jausmas, nepasitikėjimas, vystosi kiekvieną artimo žmogaus žingsnį kontroliuojantis elgesys, pasaulis atrodo grėsmingas.

Kauno ikimokyklinio ugdymo įstaigų vaikų sporto šventė „Startukas“

Mankštos, šokiai, estafetės, daug šypsenų ir pakili emocija – tai ryškiausi prisiminimai, ilgam pasilikę atmintyje mažiesiems kauniečiams. Kauno miesto ikimokyklinių ugdymo įstaigų auklėtinių sporto šventėje „Startukas“ pusantro šimto darželinukų išbandė jėgas žaismingose rungtyse su profesionaliais treneriais.
     Š.m.  rugsėjo  11  d.  Nacionalinės  futbolo  akademijos  aikštynas  aidėjo  nuo  vaikų klegesio. Futbolo aukštumų siekiančius atletus ir jų kasdienes treniruotes čia trumpam pakeitė būrys auklėtinių iš įvairių Kauno miesto vaikų lopšelių-darželių. Laikantis visų šiandienai būtinų saugumo reikalavimų, atskirose erdvėse mažųjų dalyvių komandas pasitiko vaikų sporto treneriai.
     Taurės ir kiekvienam įteikti medaliai džiugino mažuosius sporto šventės dalyvius. Ypatinga  staigmena  jiems  tapo  personažai  iš  daugelio  pamėgtų  istorijų  –  šuniukas policininkas Čeisas, aviukas Šonas ir pelytė Minė.
     Vaikų šypsenos, energija ir pasitikėjimas savo jėgomis – geriausias atpildas po renginio. Tuo pačiu tai yra puiki iliustracija, kad tokios iniciatyvos – reikalingos ir išties naudingos. Atsiimdami medalius vaikai pažadėjo, kad mankšta ir intensyvesnis sportas taps jų kasdienės rutinos dalimi. Tikimės, kad jie taps pavyzdžiu ir savo tėveliams.

Lankomumas

Šiandien383